Maastikumaal on maaližanr, mis on keskendunud looduse kujutamisele. Näiteks mägesid, orge, puid, jõgesi ja metsi. Eriti kui peateemaks on lai vaade koos elementidega mis on seotud kompositsiooniga. Sõna "Landscape" tuli kaasaegsesse inglise keelde sõnast "Landskip", mis on ingliseeritud Hollandi "Landschap" sõnast umbes 17. sajandi algul. Aga Maastikumaali all on ka teisi žanre nagu näiteks: Meremaal, Taevamaal, Linnamaal, Veduut jne. Seega alustame siis algusest:
Sel perioodil on vähe maale ning freskosi säilinud. Rääkimata sellest, et näiteks jahtimis maalidel rõhutati rohkem inimest ja looma kui keskkonda kus see jaht toimus. Seega on sel perioodil vähe maale mida saaks seostada maastikuga.
Kiviajal tehti peamiselt koopamaale, ning üks varaseim teos on ka siit pärit. Nimelt Türgis, Catal Huyuk'ist leiti 1961.a maal millel ei ole kujutatud inimesi või loomi. Hoopis on näha kahte vulkaani ja linna mis on tihedalt majadest kokku pandud. Samas on öeldud, et see võib olla hoopis kaart, leopardi naha maal või mingi muu dekoratiivne geomeetriline maal.
Siin regioonis pole midagi näidata.
"Niiluse maastik" kujutab või siis on insprireeritud Niiluse jõest. Nende tööde peal on tavaliselt näha kuidas jahitakse või püütakse kala. Taustal on tavaliselt Niilus ise koos oma taimete ja loomadega.
Siin regioonis on maastiku kujutatud freskodes.
Siin regioonis pole midagi näidata.
Maastikumaale nimetatakse Hiina suurimaks panuseks kunsti maailmale. Kuid sel perioodil ei olnud maastik veel fookuses.
Siin regioonis pole midagi näidata.
Et saaks ühiselt kujutada täieliku maastiku on vaja sellist lihtsamat tüüpi perspektiivi või suuruse muutust vastavalt kaugusele. Esimesed kirjandlikud tõendid sellisest tüüpi maalidest tuleb Vana-Kreeka Hellenistiku perioodist, kuid säilinud pole ühtegi. Aga mis on säilinud, on Rooma peroodi maastiku maale.
Siin regioonis pole midagi näidata.
Siin regioonis pole midagi näidata.
Maastike kujutamine oli suur areng Romaani maalis kui võrrelda Kreeka maalidega. Et saavutada sügavust freskodel, on kaugemal asuvad objektid ära pleegitud. Tuntuimaks freskoks on "Odüsseuse Maastikud"("Odyssey Landscapes") mis leiti 1848.a Esquilinkseni mäest, Roomas.